CINIBA - Spotkanie z Moniką Szpener

In order to personalize content, adjust and analyse ads, and provide safer experience, we use cookies. By using this website, you agree to the collection of information by us. The details can be found at: Privacy policy.
Slider
There is no translation available.

Spotkanie z MonikąSzpenerArtystkę gościliśmy podczas 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL. Na spotkaniu autorskim w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej (Sala Konferencyjna Poziom 0) 11 maja o godz. 17:00, opowiedziała o tym, jak powstają jej upcyklingowe instalacje. 

 

 

Ideę upcyklingu i recyklingu Monika Szpener realizuje od kilku lat. „Moim zamierzeniem jest przewartościowanie przedmiotów, czyli wprowadzenie ich w nowy kontekst, w nową formę, oczywiście przestrzenną, stworzenie dla nich nowego miejsca w przestrzeni społecznej” – mówi o swojej twórczości mieszkająca w Szczecinie Artystka.

 

Potencjał dostrzega w codziennych odpadkach: butelkach PET, puszkach, zużytych opakowaniach, częściach  komputerowych, „elektrośmieciach”. Wykonuje z nich upcyklingowe meble, zaskakujące w formie ławki, stoliki, siedziska.
Z odpadów powstają również, głównie w plenerze, monumentalne, pomnikowe obiekty rzeźbiarskie: bramy, sarkofagi, ołtarze. Wszystkie one są wyrazem refleksji nad współczesnym, rozbuchanym konsumpcjonizmem, przywracaniem do życia tego, co uległo rozpadowi.

Udostępnij